چاپ        ارسال به دوست

طی نشستی در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه؛

راه‌هاي گسترش همكاري‌هاي پژوهشي با شركت‌ها و صنايع استان كرمان در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست هم اندیشی با موضوع بررسی راه‌هاي گسترش همكاري‌هاي پژوهشي با شركت‌ها و صنايع استان كرمان با حضور مهندس حسینی‌نژاد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و با همراهی معاونین آن سازمان و دکتر افضلی رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و جمعی از مسئولین و اعضا ی هیات علمی دانشگاه و پژوهشگاه، روز یکشنبه 27 مرداد ماه در مرکز همایش های دانشگاه  برگزار شد.

در ابتدای جلسه، دکتر افضلی رئیس پژوهشگاه ضمن خوشامد گویی به شرکت کنندگان  به معرفی خلاصه‌ای از تاریخچه و دستاوردهای محموعه پرداختند و توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها جهت همکاری با صنایع استان را معرفی نمودند.

در ادامه جلسه مهندس حسینی‌نژاد فعالیت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در زمینه‌ی افزایش فعالیت‌های پژوهشی کاربردی در صنایع را تشریح نمودند.

وی استفاده از ظرفیت‌های ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه به منظور ارتقاء راندمان بخش معدن و صنایع معدنی استان را یکی از اولویت‌های سازمان دانست و اعلام کرد: بر اساس ماده 9 از آیین نامه اجرایی ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه، 20 درصد حقوق دولتی معادن را می‌توان صرف پژوهش‌های اجرایی جهت افزایش بهره‌وری صنایع استان نمود.

همچنین دکتر امیرزاده، مدیر محترم آموزش و پژوهش سازمان، سامانه http://iranetop.ir را به عنوان رابط بین صنایع و دانشگاه‌ها جهت استفاده از ظرفیت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها اعلام کرد و گفت: این سامانه مراحل نهایی راه‌اندازی را دنبال می‌کند و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

در پایان نیز جلسه‌ی پرسش و پاسخ برگزار شد و اعضای هیئت علمی مشکلات موجود در زمینه‌ی ارتباط با صنایع استان را با رئیس سازمان صمت مطرح نمودند و با مهندس حسینی‌نژاد به گفتگو پرداختند.

 

 


٢١:٢٦ - دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٦٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج