چاپ        ارسال به دوست

حضور فعال انجمن علمی دانشجویی نانو فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در دوازدهمین نمایشگاه سالانه نانو فناوری کشور

انجمن نانو فناوری علمی دانشجویی دانشگاه با حضور در دوازدهمین نمایشگاه سالانه نانو فناوری کشور و همکاری در برپایی غرفه اتحادیه انجمن‌های نانو فناوری به ارائه پروژه‌های علمی دانشجویان تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اهم فعالیت‌های انجام‌شده در این نمایشگاه توسط این انجمن، ارائه بروشور معرفی دانشگاه، معرفی پروژه‌های دانشجویی برتر دانشجویان دانشگاه درزمینه نانو فناوری، ارائه و معرفی محصول درزمینه نانو به سرمایه‌گذاران مرتبط توسط یکی از دانشجویان، فراهم نمودن زمینه ارتباط برای همکاری‌های مشترک با انجمن‌های علمی نانو سایر دانشگاه‌ها، معرفی پژوهشگران دانشگاه با توجه به موضوع پایان‌نامه به نمایندگان صنایع مرتبط،

همچنین دبیر انجمن نانو فناوری دانشگاه با شرکت در دومین جلسه مشترک اتحادیه انجمن‌های نانو فناوری کشور و ستاد توسعه نانو فناوری کشور زمینه لازم جهت همکاری‌های بیشتر انجمن با این دو نهاد را فراهم نمود.

معرفی برخی از اساتید و پژوهشگران دانشگاه به بانک اطلاعاتی اتحادیه کشور جهت معرفی به صنایع مرتبط متقاضی از دیگر دستاوردهای حضور در این نمایشگاه بود

گفتنی است در روز پایانی نمایشگاه طرح‌های برگزیده دانشجویان از کل کشور درزمینه نانو فناوری که به مرحلهٔ تولید رسیده و قابلیت تجاری‌سازی و کاربردی داشتند به سرمایه‌گذاران و صنعت‌گران مرتبط با حوزه فناوری معرفی شدند که سهم قابل‌توجهی از این پروژه‌ها مربوط دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و دانشگاه کاشان بود. پروژه دانشجویی ارائه‌شده به شرح زیر است.

- بررسی اثر برخی از نانو ساختارها بر عملکرد پرکننده‌های دندانی آمالگام. پژوهشگر: خانم زهرا هوشمند اسدی، استاد راهنما: آقای دکتر افضلی.

- ساخت سلول‌های خورشیدی فیلم نازک بر پایه سلنیم. پژوهشگر: آقای محمدباقری، استاد راهنما: آقای دکتر محمودیان.

- تولید کیت استخراج DNA باکتری. پژوهشگر: ماهکان ریگی، استاد راهنما: دکتر افضلی.

- ساخت حسگر الکتروشیمیایی با استفاده از الکترود خمیر کربن اصلاح‌شده با نانو ذرات تیتانیوم اکساید برای تعیین هیدرازین در حضور فنول. پژوهشگر: هادی محمدی مقدم استاد راهنما: دکتر بیت‌اللهی.

- ساخت نانو حسگر الکتروشیمیایی بر پایه الکترود خمیر کربن اصلاح‌شده با گرافن و مشتق فروسن جهت اندازه‌گیری داروی متیل دوپا در حضور فنیل آفرین و گایافنزین. پژوهشگر: کاوه مولایی، استاد راهنما: دکتر بیت‌اللهی.

 

 


٠٩:٥٦ - يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ١٧٨٠    /    تعداد نمایش : ٦٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج