چاپ        ارسال به دوست

همایش ملی پیشرفتهای فناورانه در فیزیک کاربردی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان آغاز به کار کرد

دومین همایش ملی پیشرفتهای فناورانه در فیزیک کاربردی صبح امروز چهارشنبه 10 اسفند در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان به صورت برخط آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان این همایش با هدف جهت دهی دانشگاهها و تحقیقات علوم فیزیک به سمت کاربردی کردن در حوزه اقتصاد دانش بنیان و معرفی ظرفیت های دانشگاه های تحصیلات تکمیلی به مدت یک روز برگزار می شود.

 

 

رئیس همایش با اعلام این مطلب افزود:  دومین دوره این همایش نسبت به سال قبل پیشرفت چشمگیری داشته  و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه علم و فناوری بنا شده است.

 دکتر امین باقی زاده با اشاره به بند دوم سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی  ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری گفت: ارتقاء جایگاه جهانی کشور در افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان، دستیابی به رتبه اول اقتصاد دانش بنیان در منطقه  با پیاده سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور و ساماندهی نظام ملی نوآوری ترسیم شده است. وی خاطرنشان کرد: راه نجات اقتصاد کشور  اجرای همین دستورالعملها و حرکت دانشگاه ها و پژوهشگاه به سمت فناوری و نو آوری است.

دکتر امین باقی زاده رئیس همایش و معاون اداری و مالی دانشگاه ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان و قدردانی از رئیس دانشکده فتونیک، کمیته های علمی همایش، دبیر علمی و دبیر اجرایی همایش، بیان داشت: تداوم همایش سبب بالا رفتن کیفیت و برند شدن آنها خواهد شد و باید تلاش کنید این همایش هر ساله تکرار شود.

دبیر علمی همایش، تعداد مقالات دریافتی را 83 مقاله عنوان کرد و افزود: از این تعداد 69 مقاله پذیرفته شد که 12 مقاله در قالب سخنرانی و 57 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

دکتر علیرضا گنجویی محور های همایش را فوتونیک،اپتیک و لیزر، نانو فیزیک، نانو فوتونیک، بیو فیزیک، بیو فوتونیک، سامانه‏ های اپتوالکترومکانیکی، فیزیک مواد آلی و پلیمر، سلول ‏های خورشیدی، فناوری پلاسما، فیزیک شیمی، فناوری های کوانتمی،  فناوری هسته ای، فناوری های مایکروویو و سایر زمینه‌های مرتبط با فیزیک کاربردی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: فیزیک کاربردی می تواند نقش مهمی در حوزه اقتصاد دانش بنیان ایجاد نماید و تفکر ما این است که فناوریهای حوزه فیزیک کاربردی را شناسایی و به صنعت معرفی نماییم.

دکتر گنجویی برگزاری اولین دوره این همایش را بسیار خوب توصیف کرد و گفت : موفقیتهای برگزاری نخستین دوره منجر به تصمیم گیری و ادامه برگزاری دومین دوره گردید که این دوره همایش هم بسیار پر بارتر از قبل است.

همچنین  دکتر محسن شجاعی فر دبیر اجرائی همایش  تعداد سخنرانان کلیدی این همایش را سه نفر اعلام نمود که  یک استاد از دانشگاه تهران و دو استاد از دانشگاههای معتبر ترکیه و سنگاپور سخنرانی می کنند.

دکتر روح اله ثمره هاشمی عضو هیات اجرایی همایش بیان داشت: در پایان این همایش یک روزه به  مقالات برتر در حوزه  سخنرانی  و پوستر جوائزی اهدا خواهد شد.

لازم به ذکر است دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان از دانشگاههای پیشرو کشور در حوزه تحقیقات و فناوری است که سالانه میزبان تعداد بسیار زیادی از محققان دانشگاههای معتبر دنیاست.

 دانلود فايل : fizik1.jpg ( 420KB )


١٥:٠٧ - چهارشنبه ١٠ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ٣٧٨٣    /    تعداد نمایش : ١٠١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج