چاپ        ارسال به دوست

طرح عضوهیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان در فستیوال نوآوری‌های صنعت سلامت برگزیده شد

طرح تشخیص و پیش‌بینی سرطان CLL با استفاده از هندسه بی‌نظمی و امکان تشخیص پس از بهبودی ارائه شده از سوی دکتر محمدرضا رضایی عضو هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان به عنوان یکی از 8 اختراع برگزیده در فستیوال نوآوری‌های صنعت‌سلامت برگزیده شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، طرح تشخیص و پیش‌بینی سرطان CLL با استفاده از هندسه بی‌نظمی و امکان تشخیص پس از بهبودی توسط دکتر محمد رضا رضایی راینی نژاد از اعضای هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و همکاران، توحید یوسف زاده و زهرا رستمی به عنوان یکی از 8 اختراع برگزیده از بین 140 طرح ارائه شده به فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت جهت تعامل مستقیم سرمایه‌گذاران با صاحبان طرح و نوآوری در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان ارائه شد.

 

در فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت که با همکاری مرکز فن بازار ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کرمان برگزار شد، 8 مخترع ایده‌های خود را ارائه دادند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت با ارائه ۸ اختراع در این حوزه و برگزاری جلسات تعامل مستقیم سرمایه‌گذاران با صاحبان طرح و نوآوری در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد.

اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در راستای برگزاری فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت گفت: فراخوان این رویداد در پاییز سال جاری ارسال شد و بیش از ۱۴۰ طرح در مرحله اول به دبیرخانه ارسال شد. این طرح‌ها در دو مرحله ارزیابی شده و ۸ طرح برای ارائه شفاهی منتخب شدند و اطلاعات بقیه طرح‌ها در قالب کتابچه در اختیار سرمایه‌گذاران و صنعتگران قرار گرفت.


قنبرپور با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران در این فستیوال برای بررسی نوآوری‌ها گفت: طرح‌های وسیله نقلیه مخصوص معلولین ویلچری، سرنگ ایمن با قابلیت ارتقای ایمنی پرسنل بهداشتی، ماشین لیفت (بالابر) افراد کم‌توان، ناتوان و سالم، آتل تراکشن دینامیک، ایمپلنت زیست‌سازگار با لثه، ضد بید گیاهی، فرآیند تولید کیتوزان محلول در آب جهت کاربردهای پزشکی، دارویی و غذایی و تشخیص و پیش‌بینی سرطان CLL با استفاده از هندسه بی‌نظمی و امکان تشخیص پس از بهبودی، توسط مخترعان ارائه شدند و سپس جلسات B2B مخترعان با سرمایه‌گذاران برگزار شد.

فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت به همت فن‌بازار منطقه‌ای استان کرمان و کارگزار تبادل فناوری شرکت هیوا و همکاری مرکز فن بازار ملی ایران و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

 


١٣:٣٤ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٣٩١    /    تعداد نمایش : ٥٨٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج