چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه در گفتگو با خبرگزاری دانشجو؛

تحصیل ١٢٠٠ دانشجو در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فنآوری پیشرفته کرمان/ پیگیری ایجاد ۵ رشته جدید

معاون آموزشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فنآوری پیشرفته کرمان، گفت: هم اکنون ١٢٠٠ دانشجو در این دانشگاه  مشغول به تحصیل می‌باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر علی نگارستانی، معاون آموزشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌ها خبرگزاری دانشجو گفت: هم اکنون ١٢٠٠ دانشجو در این دانشگاه  مشغول به تحصیل هستند.

او با اشاره به اینکه این دانشگاه فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید، افزود: ٤٦٢ دانشجوی جدید در مقطع ارشد پذیرش خواهند شد.

معاون آموزشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان همچنین گفت: پذیرش ٢٠ دانشجوی قطعی در مقطع دکترا در مهر ماه صورت خواهد گرفت و ظرفیت پذیرش دانشجوی مقطع دکترا از طریق استعداد‌های درخشان بصورت استاد محور نیز در حال پیگیری است.

دکتر نگارستانی با بیان اینکه به دلیل اعمال برخی برنامه ریزی‌ها و سیاستگذاری‌های نادرست توسط مدیریت‌های قبلی، میزان پذیرش دانشجو در مقطع دکترا در این دانشگاه طی سنوات قبل کاهش یافته بود و به ٤ نفر در سال ٩٩ رسیده بود، اظهار داشت: با اصلاح رویکرد‌ها طی یک برنامه مدون در سال ١٤٠٠ این تعداد به ١٠ نفر، در سال ١٤٠١ به ١٤ نفر و ١٤٠٢ به ٣٠ نفر رسیده است.

وی افزود: برای سال ١٤٠٣ نیز پذیرش ٦٠ دانشجوی مقطع دکترا برنامه ریزی شده است.

معاون آموزشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فنآوری پیشرفته کرمان در ادامه پیگیری راه اندازی ٥ رشته جدید در مقطع دکترا را جزو برنامه‌های تحولی این دانشگاه اعلام کرد.

دکتر نگارستانی اظهار داشت: مجوز جذب دانشجوی بین الملل نیز برای این دانشگاه اخذ شده و برای سال جدید تحصیلی،  ٨٩ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و ٥ دانشجوی مقطع دکترا در بخش دانشجویان خارجی پذیرش خواهند شد.

وی تعداد رشته گرایش‌های این دانشگاه را ٥٥ مورد در مقطع کارشناسی ارشد و ٦ رشته در مقطع دکترا اعلام کرد.


١٢:١٢ - پنج شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٢    /    عدد : ٤١٥١    /    تعداد نمایش : ٨٧١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج