چاپ        ارسال به دوست

موفقیت عضو هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناروی پیشرفته کرمان؛

دکتر الهه مصدق با ارائه پنج محصول دارویی در نمایشگاه بانوان دانشمند و فناور کشور شرکت کرد

خانم دکتر الهه مصدق عضو هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان با ارائه پنج محصول در نمایشگاه ارائه دستاوردهای بانوان دانشمند و فناور کشور در تهران شرکت کرد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراسم تقدیر و نمایشگاه ارائه دستاوردهای بانوان دانشمند و فناور کشور چهاردهم آبان ماه  با حضور خانم دکتر انسیه خزعلی معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، خانم دکتر علم الهدی همسر رئیس جمهور و مهمانان خارجی از جمله خانم آکسیلیا مانانگاگاوا همسر رئیس جمهور کشور زیمبابوه در مجموعه سعد آباد تهران برگزار شد.

در این نمایشگاه دکتر الهه مصدق به عنوان یکی از بانوان دانشمند و فناور کشور دعوت و پنج محصول خود در حیطه محصولات دارویی(داروی ضد سرطان گوارش، داروی ضد سرطان پوست و پماد سوختگی نوترکیب)، نانو ذرات فوق ریز منودیسپرس نقره و نانو کاتالیست زیست تخریب پذیر را ارائه نمود.

با توجه به استقبال مهمانان خارجی از این محصولات  مقرر شد بررسی های لازم در خصوص امکان تولید و صادرات محصولات دارویی و نانومواد به کشور زیمباوه انجام پذیرد.

همسر رئیس جمهور کشور زیمباوه با تحسین برانگیز توصیف کردن اقدامات و محصولات خانم دکتر مصدق اظهار داشت: "در کشور ما و در حوزه سلامت با کمبود امکانات و دارو مواجه هستیم اما ظرفیت تولید دارو نداریم و همین مساله دلیلی برای آمدن به ایران شد تا از تجربه های بانوان ایرانی در این مسیر الگو بگیرم."

به گفته دکتر مصدق در مذاکرات اولیه با همسر رئیس جمهور زیمبابوه در خصوص انتقال دانش فنی داروهای ضدسرطان و نانو ذرات فوق ریز منودیسپرس نقره به کشور زیمباوه و تولید مشترک بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد هماهنگی های لازم از طریق سفارت این کشور در ایران انجام پذیرد.

دکتر الهه مصدق عضو هیات علمی دانشگاه و  مدیر عامل شرکت دارویی هورتاش دانه کارمانیا از اهداف این شرکت را تولید مواد شیمیایی، مواد اولیه، حدواسط ها و محصولات دارویی به روش مهندسی معکوس عنوان کرد.

وی افزود: علاوه بر بومی سازی دانش فنی تولید مواد دارویی وارداتی و خاص در کشور، طراحی و سنتز مواد دارویی نوترکیب از جمله ترکیبات ضدسرطان و حامل های ژن و دارو از اهداف دیگر شرکت دارویی هورتاش دانه کارمانیا است.

شایان ذکر است دکتر الهه مصدق دانشیار شیمی آلی دانشگاه با بیش از 40 مقاله ISI  و 4 ثبت اختراع تا کنون چندین محصول دانش بنیان در حوزه دارو را به ثبت رسانده است.

 

 


١٢:٤٦ - شنبه ٢١ آبان ١٤٠١    /    عدد : ٣٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٧٥٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)