چاپ        ارسال به دوست

معاون فرهنگی، اجتماعی وزیر علوم در دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان:

درس شهداء مسئولیت اجتماعی و کنشگری تمدنی بود

معاون فرهنگی، اجتماعی وزیر علوم در آئین اربعین شهید گمنام در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با بیان اینکه
درس شهدا مسئولیت اجتماعی و کنشگری تمدنی بود افزود: شهیدان از خود گذشتند، پیام انقلاب را دریافتند و تصویرساز آینده ما شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عبدالحسین کلانتری با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و امام خمینی (ره) از شهیدان گمنام به عنوان فرزندان ویژه روح الله نام برد و آرامش امروز را مدیون جافشانی شهدا دانست.

دکتر کلانتری به مشارکت قومیت های مختلف از اقصی نقاط ایران در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شهیدان فراتر از تمام تنوعات قومی هویت ما را یکپارچه کردند.

معاون فرهنگی وزیر عتف همگان را به مطالعه زندگینامه شهیدان و از جمله شهید دادگر سفارش کرد و افزود: شهدای گمنام نزد ملکوتیان از ما آشنا ترند، به مقام عندیت رسیدند و نزد خداوند روزی می خورند و حتی به مقام رزاقیت نیز رسیدند.

دکتر کلانتری اظهار داشت: شهدا ثمره انقلابی هستند که در دهه فجر و آستانه سالگرد تحقق آن هستیم انقلابی که مسیر جدیدی در تاریخ بشریت و در جهانی که سرمست از پایان ایدئولوژ ی و پایان هر گونه تفکر معنوی بود را آغاز کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی افق گشایی جدیدی داشت افقی که خواست و اراده انسان را در مسیر الهی جهت داد.

دکتر کلانتری اظهار داشت: انقلاب اسلامی ارزش های والایی چون آزادی، استکبار و استعمار ستیزی، ظلم ستیز ی، مبارزه با فقر و تبعیض و شعار معنویت و کرامت انسان را سرلوحه خود قرارداد و منشا عداوت با ظلم در سرتاسر جهان بود.

وی افزود: به واسطه این انقلاب، آزادی و هویت، پیشرفت و عدالت در کنار هم قرار گرفت.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با بیان اینکه وظیفه ماست انقلاب را به سرمنزل هستی سوق دهیم مسئولیتی که کار دانشگاهیان را مضاعف می کند و در مباحث بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری به صراحت دانشگاهیان و جوانان را مخاطب اصلی قرار داده اند.

دکتر کلانتری جوانان و دانشگاهیان را موتور محرکه پیشرفت جامعه برشمرد و تصریح کرد: این رسالت تاریخی ماست که در امتداد مسیری که شهدا گشودند با از خود گذشتی، ایثار و کار جهادی راه را پیش ببریم.
وی درپایان با بیان اینکه آنچه که در دانشگاه ها امروزه وجود دارد چیزی جدای از آن ارزش ها نیست ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های مناسبت در وزارت علوم و دانشگاه ها و پیگیری های که توسط معاونان فرهنگی و به ویژه مجموعه ها و تشکل های دانشجویی صورت می پذیرد شاهد پویایی فعالیت های دانشجویی باشیم و بتوانیم نقش موثری در تمدن اسلامی ایفا نماییم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم از همسر شهید سید محمد علیرضایی و فرزندشان  سید امین علیرضایی یاور علمی دانشگاه با حضور معاون وزیر علوم تجلیل شد.

دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته نیز در سخنانی خاطر نشان کزد: منش و رفتار شهیدان باید الگوی همه قرار گیرد.

حجت الاسلام مختارآبادی و مهندس میرگنجانی بخشدار ماهان در سخنانی بر تداوم راه شهیدان تاکید کردند.
همچنین دکتر کلانتری معاون فرهنگی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر جعفرپور معاون دفتر امور فرهنگی وزارت علوم، هیئت رئیسه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری با حضور در گلزار شهدای کرمان با قرائت فاتحه و اهدای گل به مقام‌ شامخ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کردند.

بازدید از مکان های فرهنگی ماهان، کتابخانه ملی کرمان و حضور در جمع دانشجویان معتکف از دیگر برنامه های دکتر کلانتری در سفر به کرمان بود.

دکتر کلانتری بامداد یکشنبه ۱۶ بهمن ماه در سفری یکروزه با استقبال رئیس و معاون فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر در فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد کرمان شد و شامگاه کشنبه کرمان را ترک کرد.

 


٢١:١٦ - يکشنبه ١٦ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ٣٧٢٩    /    تعداد نمایش : ٧٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)