چاپ        ارسال به دوست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

دانشگاه‌های کشور در لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده ویژه دیده شدند

محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم در ساری با بیان این که، اعتبارات خوبی در بودجه سال ۱۴۰۲ در قالب بسته های تجهیزاتی برای رفع مشکلات زیرساختی در دانشگاه های کشور در نظر گرفته شده است، افزود: باتصویب این لایحه بودجه به طور حتم جهش خوبی را در توسعه علمی ایران اسلامی در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود. ‎

به گزارش روابط عمومی ذانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان به نقل از وزارت علوم دکتر محمدعلی زلفی‌گل گفت: ظرفیت نخبگان علمی و جایگاه دانشگاه های مازندران در مدار علمی و پژوهشی کشور بی‌نظیر است که به طور حتم از این ظرفیت ها به نحو شایسته ای بهره خواهیم گرفت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: دانشگاه باحضور دانشجو معنا و مفهموم پیدا می کند و با حضور آنان شور و نشاط علمی در مراکز عالی آموزشی کشور افزایش خواهد یافت و در این راستا در بودجه سال آینده اعتبارات فرهنگی دانشگاه ها افزایش قابل توجهی در مقایسه با سال جاری خواهد داشت.

زلفی‌گل افزود: توجه به اوقات فراغت دانشجویان و افزایش امکانات رفاهی برای آنان و همچنین تقویت تشکل‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مراکز عالی برای سال آینده بیشتر مورد توجه خواهد بود.

وی ادامه داد: در زمان حاضر سه درصد بودجه دانشگاه های کشور به بخش فرهنگی تخصیص داده می شود که در بودجه سال آینده در صورت تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی این رقم به پنج درصد افزایش می یابد.

 

 


٠٧:٥٢ - پنج شنبه ١١ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ٣٧٨٥    /    تعداد نمایش : ٨٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)