چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در پیامی به مناسبت ۱۳ آبان؛

تبیین پیام های ۱۳ آبان و مبارزه مستمر با استکبار جهانی ضروری است

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در پیامی به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تصریح کرد: پیام و درس ۱۳ آبان ماه مبارزه مستمر با استکبار جهانی است و باید بحث مبارزه با استکبار جهانی را تببین کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته؛ دکتر حسین محبی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۳ آبان و شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) تصریح کرد: وظیفه ما این است که ذات و اهداف غیرانسانی و ددمنشانه استکبار جهانی را تبیین کنیم و دانشگاهها و مراکز آموزشی، نخبگان و صاحب نظران در این خصوص مسئولیت های خطیری دارند.

وی با بیان اینکه سیزدهم آبان یادآور تعمیق و تداوم حرکت های انقلابی و استکبارستیزی است افزود:
سیزده آبان تداعی گر حرکت خودجوش دانشجویان و دانش آموزانی است که از بصیریت دینی نشات گرفته و بیانگر عمق عدالت طلبی، استقلال جویی و استکبار ستیزی آنان بود که توانستند در امتداد خون شهدای دانش آموز، با تسخیر لانه جاسوسی، فریاد رسای ظلم ستیزی انقلاب ایران رابه گوش جهانیان برسانند.


دکتر محبی در ادامه پیام آورده است: 13 آبان از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است که گرامیداشت آن موجب انتقال درس‌ها و پیام‌های این روز به نسل‌های آینده است.


وی با اشاره به اینکه در یوم‌الله 13 آبان سه رویداد بزرگ به تصویر کشیده شد که الهام‌بخش، امیدآفرین و درس آموز بود از ۱۳ آبان به عنوان سالروز تبعید امام عظیم‌الشأن (ره) که در پی اعتراض به قانون ظالمانه کاپیتولاسیون و سلطه آمریکا و خروش بر ضد حکومت طاغوت، دستگیر و تبعید شدند؛ روز دانش‌آموز، یادآور شهدای دانش‌آموز و دانشجو؛ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به‌دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام نام برد.


رئیس دانشگاه تجصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در انتهای پیام با تاکید بر رسالت جامعه دانشگاهی در تبیین درسهای ۱۳ آبان افزوده است: امید است همگی پویندگان شایسته‌ای در مسیر انقلاب اسلامی و تداوم آرمان‌های شهدای عزیز باشیم.

 ١٤:٠٠ - پنج شنبه ١٢ آبان ١٤٠١    /    عدد : ٣٤٥٩    /    تعداد نمایش : ١١٨٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج