چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته رتبه پنجم در شاخص فناوری و نوآوری را در بین دانشگاه های صنعتی کشور کسب کرد

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در تازه ترین رتبه بندی دانشگا های کشور توسط مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناور (ISC، موفق به کسب رتبه پنجم در شاخص فناوری  و نوآوری و رتبه ششم در بین دانشگاه های صنعتی کشور و رتبه ششم در شاخص فناوری و نوآوری در بین تمامی دانشگاه های صنعتی و دانشگا های جامع کشور  گردید.

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه و به گفته دکتر سید احمد فاضل‌زاده رئیس مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری، رتبه‌بندی و ارزیابی 110 دانشگاه کشور توسط گروه رتبه‌بندی ISC انجام گرفت. نتایج این ارزیابی در جلسه 958 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روز یکشنبه به تاریخ 15/08/1401 تأیید و مصوب شد که رتبه مطلق هر دانشگاه اعلام شود.

در این رتبه‌بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در 6 حوزه آموزش (با وزن 30 درصد)، پژوهش (با وزن 25 درصد)، فنآوری و نوآوری (با وزن 20 درصد)، بین‌المللی‌سازی (با وزن 10 درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن 10 درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن 5 درصد) می‌باشد.

هر کدام از این معیارهای اصلی، به تعدادی شاخص اصلی و زیر شاخص تقسیم می‌شوند که عملکرد دانشگاه در هر یک از آنها به صورت جداگانه ارزیابی می‌­شود، جدول زیر بر اساس هر معیار اصلی نشان داده شده است.

بر پایه این گزارش در رتبه‌بندی سال 1400-1399، مجموعا تعداد 110 دانشگاه حضور داشتند که اطلاعات آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و براساس ماموریت، هر یک دسته بندی شده و مورد رتبه بندی قرار گرفته اند. تفاوت این دسته بندی با رتبه بندی سال های پیش این است که در این دسته بندی، دانشگاه های زیرنظام به صورت مستقل می­باشد.


١٣:١٢ - چهارشنبه ١٨ آبان ١٤٠١    /    عدد : ٣٤٧٢    /    تعداد نمایش : ٤٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)