چاپ        ارسال به دوست

تأکید معاون پژوهشی وزیر علوم بر امیدآفرینی در بین جوانان با اطلاع‌رسانی دستاوردهای پژوهشی

معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در حوزه علم و فناوری حتماً باید یک نشاط اجتماعی ایجاد کنیم تأکید کرد: با اطلاع‌رسانی دستاوردهای پژوهشی و فناوری، باید امیدآفرینی برای جوانان داشته باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پیمان صالحی در نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات پژوهش و فناوری و پارک‌‌های علم و فناوری که امروز (دوشنبه) با محوریت «برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری سال 1401» به صورت مجازی برگزار شد، گفت: امسال هفته پژوهش و فناوری استانی از تاریخ دوازدهم تا هفدهم آذرماه در سطح استان‌های کشور برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در حوزه علم و فناوری حتماً باید یک نشاط اجتماعی ایجاد کنیم و ضمن اطلاع‌رسانی دستاوردهای پژوهشی و فناوری، در واقع امیدآفرینی را برای جوانان داشته باشیم.

معاون پژوهشی وزیر علوم افزود: با اجرای تفاهم نامه میان وزارت کشور و وزارت علوم، ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری در نظر دارد به منظور انسجام بیشتر در برگزاری مراسم استانی و ایجاد بسترهای لازم جهت تعامل پایدار میان عرضه کنندگان و بهره‌برداران دستاوردهای پژوهش و فناوری با همکاری دانشگاه ها پژوهشگاه‌ها مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری و دستگاه‌های اجرایی و تحقیقاتی استان نسبت به سامان بخشیدن به مراسم هفته پژوهش و فناوری اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: مطابق دستورالعمل روسای دانشگاه‌های معین استان به عنوان دبیر ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری معرفی شده‌اند.

صالحی تأکید کرد: در نمایشگاه‌های استانی ارائه دستاوردهای پژوهش و فناوری سایر دستگاه‌های اجرایی نیز باید ارائه شود.

رئیس ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی جهت حضور حداکثری دانشجویان و دانش‌آموزان در فعالیت‌های هفته پژوهش و فناوری نیز صورت گیرد.

دبیرکل شورای عالی عتف در ادامه سخنان خود بر بازدید دانش‌آموزان به همراه خانواده‌ها از دانشگاه‌ها پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش در سطح ملی و استانی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به  ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت انجمن‌های علمی دانشجویان افزود: دانشجویان باید خودشان بازیگران اصلی هفته پژوهش و فناوری باشند.

معاون پژوهشی وزارت علوم درخصوص لزوم پوشش خبری مناسب برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که از اوایل آذرماه اطلاع رسانی درخصوص هفته پژوهش و فناوری را آغاز کنیم؛ به عبارتی هفته پژوهش و فناوری معطوف به یک هفته نباید باشد و از اوایل آذرماه یک هیجان پژوهشی در کشور ایجاد کنیم.

دکتر علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز در این نشست اظهار داشت: امسال ضرورت دارد که به نوعی با شعار «امید به آینده و ایجاد نشاط و امیدواری در دانشگاه‌ها» هفته پژوهش و فناوری را جلو ببریم.

وی به بحث یارانه تجاری‌سازی اشاره کرد و افزود: امسال یارانه تجاری سازی را در راستای برنامه های B2B فعال می‌کنیم و دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی اگر از شرکت‌های دانش‌بنیان خرید انجام دهند تا سقف هر قرارداد ۴۰۰ میلیون تومان در قالب یارانه تجاری‌سازی به آنها کمک خواهیم کرد و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران متولی آن است.

خیرالدین تصریح کرد: در هفته پژوهش و فناوری فضای مناسب نمایشگاهی برای دانشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری ایجاد می‌کنیم و امیدواریم با پشتیبانی شما دوستان به نحو مطلوب برگزار شود.

وی در ادامه سخنان خود خواستار آن شد تا در برنامه ریزی و پیاده سازی هفته پژوهش و فناوری در استانهای مختلف کشور از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و دانش‌آموزان نیز به عنوان فناور برتر تقدیر و قدردانی شود.

 


١٣:٣٩ - سه شنبه ١٧ آبان ١٤٠١    /    عدد : ٣٤٧١    /    تعداد نمایش : ١٠٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج