چاپ        ارسال به دوست

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه؛

روحیه خودباوری دانش آموزان در بازدید از دانشگاه تقویت می شود

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، بازدیدهای دانش آموزی از دانشگاه را زمینه ساز تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس دانش آموزان عنوان و بر آشنایی نسل نوجوان و جوان با دستاوردهای علمی تصریح کرد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر روح الله فدائی نژاد با توجه به بازدیدهای دانش آموزی از دانشگاه  در گفتگو با روابط عمومی با استقبال از حضور دانش آموزان برای بازدید از بخش های مختلف دانشگاه گفت: وظیفه داریم با معرفی فعالیت ها و دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناورانه؛ امید و خودباوری و انگیزه آنها را برای تحصیل در رشته های مختلف بر مبنای شناخت از رشته های دانشگاهی ارتقا دهیم.

بر پایه این گزارش 7 آذر 77 دانش آموز از دبیرستان نمونه دولتی شهید مهدوی ماهان از بخش های مختلف دانشگاه بازدید کردند.

این گروه دانش آموزی ابتدا با حضور در مرکز همایش های دانشگاه با تماشای کلیپ معرفی دانشگاه و پس از شناخت مقدماتی از فعالیت های دانشگاه، پژوهشگاه و پارک علم و فناوری از آزمایشگاه های مختلف بازدید کردند.

دانش آموزان در قالب 2 گروه به همراه مدیر و مسدولان مدرسه در آزمایشگاه حاضر شدند و مسئولان هر آزمایشگاه مبادرت به توضیح در خصوص عملکرد آزمایشگاه ها و دستگاه ها نمودند.

حضور در کتابخانه دانشگاه مقصد بعدی دانش آموزان بود. در کتابخانه خانم مهدیه حسنخانی با معرفی بخش های کتابخانه روش های رده بندی کتاب های دانشگاهی را توضیح داد. پس از آن دانش آموزان به ساختمان دانشکده ها رفتند و با کلاس های درس و فضای آموزشی  آشنا شدند.

پویا شیروانی دانش آموز پایه دوازدهم بازددی از دانشگاه را عالی توصیف کرد و شناخت دستگاههای آزمایشگاهی را مهم ترین بخش بازدید دانست.

محمد مهدی کدخدا همت آبادی هم گفت: تا حالا چند بازدید داشته ایم ولی بهترین بازدید را امروز انجام دادیم به من خیلی کمک کرد تا برای آینده ام تصمیم بگیرم.

او گفت: حس غرور و افتخار به ما دست داد وقتی دیدیم دانشجویان و استادان در کنار هم فعالیت های علمی مهمی انجام می دهند و امیدوارم در آینده بتوانم برای کشورم خدمت کنم.

امیر محمد ساردویی آشنایی با فضای دانشگاه را تاثیرگذار خواند و گفت: حضور در دانشگاه ما را کاملا با فضا و جو دانشگاه آشنا کرد.

امیر عزیزی بخش های مختلف بازدید را خیلی خوب ارزیابی کرد اما خواستار و تعامل بیشتر بین دانش آموزان و دانشجویان در بازدیدها شد.

حسین معین الدینی دانش آموز دیگر دبیرستان شهید مهدوی که در طول بازدید حواسش به هم مدرسه ای هایش بود از حضورش در دنشگاه به عنوان یک روز به یادماندنی در زندگی اش یاد کرد و گفت: انگیزه اش برای درس خواندن بیشتر شده است.

محمدی مدیر دبیرستان دور دوم نونه دولتی شهید مهدوی نیز از رئیس و مسدولان دانشگاه برای فراهم کردن بازدید دانش آموزان تشکر و تاثیر آن را در آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان موثر دانست. 

 


١٣:٤٠ - سه شنبه ٨ آذر ١٤٠١    /    عدد : ٣٥٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج