چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان و شهرداری ماهان تفاهم نامه همکاری امضا کردند/ راه اندازی مرکز رشد در ماهان

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و شهرداری ماهان با هدف استفاده از توان فنی و اجرایی و توسعه همکاریهای پژوهشی و فناورانه به امضای دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه و حمید معین الدینی شهردار ماهان رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بعدازظهر یکشنبه ۲۱ اسفند در آئین امضای تفاهم نامه رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی اظهار امیدواری کرد: امضا تفاهم نامه منجر به افزایش سطح همکاری طرفین، استفاده حداکثری از امکانات متقابل و ارائه خدمات بهتر به شهروندان گردد.

دکتر حسین محبی تقويت و توسعه همكاريها با هدف دسترسي و به كارگيري توان علمی و اجرایی در اجراي پروژه های پژوهشي، مطالعاتي، توسعه اي، كاربردي و مشاوره اي را از مهمترین اهداف همکاری ها برشمرد.

دکتر محبی با اشاره به تجربه همکاری موفق مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام در دانشگاه که منجر به حضور باشکوه مردم گردید افزود: برکت حضور شهید در این دانشگاه منجر به ادامه همکاری و صمیمیت بین دانشگاه و نهادهای دولتی و غیر دولتی ماهان گردید که این جلسه و امضاء تفاهم نامه از برکات همین مراسم است.

حجت الاسلام حبیب الله مختارآبادی امام جمعه ماهان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری؛ قدرت علم را اقتدار افرین دانست و افزود: هر دستگاه و نهادی که از دانشگاه و مراکز اموزشی و پژوهشی مشاوره و همکاری بگیرد موفق و قدرتمند خواهد شد.

معاون اداری و مالی دانشگاه ارتباط به وجود آمده بین دانشگاه و مسولان شهر ماهان را کم سابقه توصیف کرد و گفت: تعاملات بسیار نزدیکی شکل گرفته است.

دکتر امین باقی زاده تصریح کرد: تداوم این فضا باید در جهت استفاده حداکثری و ساز و کار قانونی گسترش یابد تا منجر به اقدامات اثرگذار شود.

وی پیشنهاد داد: باغ زیتون اصلاح شده و باغ گیاه شناسی تجمیعی از گونه های مختلف باغی استان در شهر ماهان با همکاری شهرداری و شورای شهر ایجاد شود.

دکتر کی نیا رئیس پارک علم و فناوری کرمان گفت: ماهان در زمینه گردشگری ظرفیت های بالقوه بسیار خوبی دارد که می تواند با جهت دهی شرکت های فناور زمینه اشتغال و درآمدهای خوبی برای جوانان ماهانی فراهم آورد.

دکتر هادی بیت الهی رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی اظهار داشت: تجربه بسیار خوبی در زمینه همکاری با شهرداری‌های بزرگ داریم و مطمئن هستیم این تجربه به کمک ما خواهد آمد تا بتوانیم ایده های بسیار خوبی در جهت تامین برخی زیر ساختها شهرداری انجام دهیم و به عنوان الگو به سایر شهرداری‌ها معرفی نماییم.

دکتر علی نگارستانی معاون آموزشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان عنوان کرد: در حوزه آموزش؛ زیر ساختها و اساتید برجسته ای در این مجموعه حضور دارند که می توانند کارگاه‌ها و دوره های مورد نیاز دستگاههای اجرایی را تامین کنند.

در این جلسه دکتر روح اله فدائی نژاد معاون فرهنگی دانشگاه، پیشنهاد دعوت از نهادهای دولتی شهرستان جهت استفاده از امکانات رفاهی دانشگاه و ساخت مجموعه های رفاهی، ورزشی و مسکن به صورت اشتراکی را مطرح کرد.

حمید معین الدینی شهردار ماهان، همکاری دستگاهای اجرایی و دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان را تعامل علم و عمل خواند که می تواند منشأ پیشرفت های زیادی گردد.

محمد میر گنجانی بخشدار ماهان نیز خاطر نشان کرد: تعامل و همکاری با نهادهای آموزشی و پژوهشی در جهت پیشرفت نتیجه بخش خواهد بود.

رئیس شورای شهر ماهان اظهار امیدواری کرد: تفاهم نامه منجر به اقدامات عملی گردد تا مردم و جوانان ثمره آن را در شهر ماهان لمس نمایند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این جلسه مصوب شد در صورت تامین زیر ساختها ی اداری، مرکز رشد بخش ماهان با همکاری شهرداری و پارک علم و فناوری کرمان در قالب تفاهم نامه مشترک راه اندازی شود.

ماهان در ۳۵ کیلومتری کرمان قرار دارد و آرامگاه شاه نعمت الله ولی و باغ شاهزاده که به ثبت جهانی رسیده است در این بخش واقع است.

 

 


٢٠:٠٩ - يکشنبه ٢١ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ٣٨١٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج