چاپ        ارسال به دوست

تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و انجمن های دانش بنیان استان کرمان منعقد شد

در راستای پیگیری وحمایت از دانش بنیان شدن شرکت های فناور منتخب، تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و انجمن های دانش بنیان استان کرمان منعقد شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته سه شنبه 19 اردیبهشت در آئین امضای تفاهم نامه، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه با تاکید بر ارتقا تعاملات و همکاری مشترک بین شرکت های دانش بنیان و صنعت، اظهار امیدواری کرد با همکاری پارک و انجمن شرکتهای دانش بنیان این مسیر هموارتر شود.

 دکتر فرشید کی نیا با مهم ارزیابی کردن توانمند سازی واحدهای فن آور خواستار برگزاری دوره های آموزشی در راستای ارتباط بهتر این شرکت ها با صنایع و رسیدن به زبان مشترک شد.

 وی افزایش کمی و کیفی گفتگو ها و تعاملات طرفین را منجر به شناخت بهتر از نیازهای صنایع از یکسو و محصولات و توانمندی های تیم های فناور دانست و تصریح کرد: پارک علم و فناوری آمادگی دارد بسترساز تعاملات و ارتباطات سازنده باشد تا گامی بلند در راستای تحقق شعار سال و افزایش تولید برداشته شود.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: به سهم خودمان برای حمایت و توسعه شرکت های دانش بنیان تلاش می کنیم و امیدواریم بقیه نیز با مشارکت به تکمیل و پویایی این چرخه و استفاده بهتر از توانمندی و ظرفیت های شرکت های فناور و دانش بنیان کمک کنند.

رئیس انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان نیز از عضویت حدود 90 شرکت در این انجمن خبر داد و افزود: تلاش برای دانش بنیان کردن شرکتها و عضویت تمامی شرکتها در دستور کار قرار دارد.

عابد شیخ بهایی با اشاره به شناخت ناکافی از نیازهای فناورانه در شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک خاطرنشان کرد: با همکاری های مشترک زمینه برای تامین تمامی نیازهای فناورانه شرکت ها و صنایع از داخل کشور امکانپذیر است.

بر پایه این گزارش  در تقاهم نامه منعقد شده حمایت از اجرا و تجاری سازی طرح های نوآورانه و خلاقانه مرکز نوآوری در حوزه فعالیت و ماموریت پارک علم و فناوری، ایجاد بستر ارائه خدمات توانمند سازی و مشاوره به شرکت های دانش بنیان استان جهت استقرار در پارک علم و فناوری هایتک کرمان، حمایت از برگزاری کمپ ها و نشست های نخصصی توانمدسازی شرکت های دانش بنیان استان، کمک به تجاری سازی محصول نهایی شرکت های دانش بنیان و معرفی آنها به بازار در حوزه های فعالیت و ماموریت پارک،مهیا کردن امکان استتفاده از زیرساخت رسانه و روابط عمومی به شکل مشترک در راستای معرفی شرکت ها،همکاری در برگزاری دوره های آموزشی، مسابقات و نشست های استارتاپی مورد تاکید قرار گرفته است.

همچنین تلاش در جهت هم رسانی صاحبان محصول و راه حل های موثر، برگزاری نشست های و رویدادهای مرتبط با فعالیت های دانش بنیان و نوآور، شناسایی نخبگان، پژوهشگران و محققان توانمند و تشکیل گروه های پژوهشی، شناسایی محصولات شرکتهای فناور مستعد دانش بنیان و حمایت از استقرار محصولات نمایشگاه های دانش بنیان و اختراعات از مفاد دیگر تفاهم نامه است.


١٤:٣١ - سه شنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٢    /    عدد : ٣٨٨٧    /    تعداد نمایش : ٥٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج