چاپ        ارسال به دوست

دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

ردیف اعتباری مستقل به پارک علم و فناوری استان کرمان اختصاص می‌یابد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و نشست با رئیس، هیئت رئیسه و روسای دانشکده ها و پژوهشکده ها گفت: با توجه به ابهام ها در نحوه تخصیص بودجه بابت امکانات پارک وابسته به دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان و پارک استانی مقرر شد از طریق وزارت علوم پیگیری های لازم انجام شود تا ردیف اعتباری مستقل برای پارک استانی به صورت مجزا اختصاص یابد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات صنعتی و فناوری پیشرفته در ابتدای این نشست دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان ضمن خیرمقدم به دکتر پورابراهیمی با برشمردن دستاوردها و ظرفیتهای این دانشگاه خواستار تخصیص بودجه کافی و تامین تجهیزات شد.

دکتر محمد رضا پور ابراهیمی روز دوشنبه در جریان بازدید از دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان در خصوص ردیف بودجه مستقل پارک علم و فناوری استان افزود: ما هم کمک خواهیم کرد و از طرف دیگر پارک باسابفه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، مسیر خودش را با همان رویکرد در شرایط رقابتی جدید تعریف می کند و ادامه خواهد داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پیگیری های مراکز دانشگاهی دیگر و ضرورت هایی که در استان بود از سال گذشته تاسیس پارک دوم علم و فناوری با ظرفیت استانی به تایید وزارت علوم رسید و مصوبه آن ابلاغ شد که کار (ایجاد آن) آن هم شروع شده است.

وی اظهار امیدواری کرد با فعالیت هر ۲ پارک، ظرفیت های استفاده از شرکت های دانش بنیان، محصولات و بنگاه های فناور در استان کرمان که بشدت نیازمند توسعه فعالیت های صنعتی، معدنی، کشاورزی و بخش های دیگر هستیم توسعه یابد.

دکتر پور ابراهیمی افزود: این دو پارک به صورت مستقل با اعتبارات مستقل و با مدیریت مستقل می توانند به رقابتی کمک کنند که ما در استان ظرفیت های بسیار بهتری را در خدمت شرکت های دانش بنیان قرار بدهیم.

وی تصریح کرد: حضور ۱۶۰ عضو هیات علمی جوان و توانمند در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با رتبه ۱۹ بین دانشگاه های کشور جایگاه ویژه ای به این دانشگاه داده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ظرفیت های خوبی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی مستقر در بخش ماهان شهرستان کرمان ایجاد شده و البته در کنار این ظرفیت ها نواقصی در تجهیزات، امکانات و زیرساخت ها وجود دارد، که امیدواریم بتوانیم با همکاری دستگاه های مرتبط، مدیریت استان و وزارت علوم به تامین تجهیرات آن کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امکان همکاری گسترده بین دانشگاه تحصیلات تکمیلی با مراکز صنعتی و معدنی از موارد بسیار مهمی بود که پس از بازدید در جلسه امروز مطرح شد.

پور ابراهمی ادامه داد: نظر به ابلاغ قانون جهش تولید دانش بنیان در سال گذشته و ظرفیت های بسیارخوبی که فراهم شده،همچنین با توجه به اینکه استان کرمان هم دارای شایستگی های بسیار وسیعی در اجرای این قانون است مقرر شد با تشکیل کارگروهی تخصصی فهرست اقلام، کالاها و خدمات مورد نیاز و طرح های پیشنهادی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی در قالب یک کارگروه مشترک بین نمایندگان و مدیران واحدهای صنعتی و هیات رییسه دانشگاه طییک ماه آینده جمع بندی شود.

وی بیان کرد: پس از این مرحله طی ۲ ماه آینده و پس از نشست اول امید که شاهد عقد قراردادهای قابل توجهی بین واحدهای صنعتی و مجموعه های وزارت علوم بویژه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته باشیم.

 همچنین در ابتدای این نشست دکتر هادی بیت الهی رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی با اشاره به توان علمی، پژوهشی و خودباوری اعضای هیات علمی بر حمایت های فرادانشگاهی بر افزایش طرحهای بیرونی دانشگاه تصریح کرد.

دکتر روح الله فدائی نژاد معاون دانشجویی و فرهنگی درخواست جذب سرمایه گذار برای تاسیسات ورزشی را مطرح کرد و دکتر فرشید کی‌نیا رئیس پارک علم‌و‌فناوری خواستار کمک به بازاریابی محصولات شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور شد.

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان در جوار شهر ماهان در ۲۷کیلومتری مرکز استان کرمان قرار دارد و از طریق آزمون های سازمان سنجش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجوی روزانه و شبانه می پذیرد.


 


٢٢:٠٨ - دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٢    /    عدد : ٣٨٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج