چاپ        ارسال به دوست

در روز پایانی هفته کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت؛

تجلیل ازکارشناسان کتابخانه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته.

 

در روز پایانی هفته کتاب و کتابخوانی،  دکتر باقی زاده رئیس پژوهشگاه به همراه دکتر فدائی نژاد معاون اداری و مالی، دکتر نگارستانی معاون آموزشی دانشگاه و دکتر حکیمه علومی مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه ، ضمن بازدید از کتابخانه دانشگاه از کارشناسان آن مجموعه تجلیل کردند.

دکتر باقی زاده رئیس پژوهشگاه ضمن تبریک فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی، عنوان کرد: اساسا رشد و پویایی هر مجموعه مستلزم هم فکری و همراهی می باشد و پیشنهادات و نظرات نیروهای انسانی آن مجموعه را در این امر حائز اهمیت دانست.

وی با اشاره به اینکه یکی از رسالت های اصلی دانشگاه در حوزه پژوهشی، نشر دستاوردها و یافته های تحقیقاتی محققین و دانشجویان است؛ از کتابخانه به عنوان نهادی که می تواند در راستای ارتقاء جایگاه دانشگاه نقش موثری را ایفا نماید، نام برد. وی خاطر نشان کرد: این مهم جز با تلاش و همت کارشناسان خدوم و دلسوز کتابخانه میسر نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  در این بازدید پیشنهاد بررسی امکان در دسترس قراردادن متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری  از سوی دکتر فدایی نژاد معاون اداری و مالی دانشگاه مطرح شد.

شایان ذکر است به گفته خانم مهدیه حسنخانی فرد کارشناس کتابخانه در حال حاضر صفحات ابتدایی پایان نامه ها قابل دسترس عموم می باشد و دسترسی به متن کامل پایان نامه ها فقط از طریق شبکه داخلی دانشگاه و نرم افزار کتابخانه سیمرغ امکان پذیر است.

درادامه دکتر رضا حسن زاده، رئیس کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه به ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد کتابخانه دانشگاه پرداخت و اذعان داشت: این واحد به عنوان یک کتابخانه دانشگاهی در زمینه تأمین نیازهای اطلاعاتی مراجعین اعم از کتب لاتین و فارسی، پایان نامه‌ها، طرح های پژوهشی و منابع الکترونیکی نظیر کتب، نشریات، مقاله، پایان نامه و استانداردها و.. فعالیت می‌کند.

وی افزود: کتابخانه دانشگاه با در اختیار داشتن بیش از ۶۷۳۰ نسخه کتاب فارسی و ۱۵۴۴۶ نسخه کتاب لاتین، دسترسی به ۳۰۰ بانک اطلاعاتی منابع علمی معتبر خارجی(پایگاه منابع علمی از طریق شرکت دانش لینک )و۱۵۱۲ نسخه الکترونیکی پایان  نامه دانشگاهی در حوزه فنی مهندسی، کشاورزی و علوم پایه ارائه خدمات می نماید.

رئیس کتابخانه. اعلام کرد: راه اندازی مرکز چاپ و نشر دانشگاه و مجلات علمی سیستم های هوشمند، سنجش از دور زمین شناختی، نانو شیمی و انرژی از دیگر برنامه های سال جاری کتابخانه می باشد.

گفتنی است تجلیل و قدردانی از زحمات کارشناسان مجموعه کتابخانه دانشگاه خانم مهدیه حسنخانی فرد و محمد مهدی طاهری از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

 


٠٨:٤٥ - شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٨٨١    /    تعداد نمایش : ٣٥٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج