چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته عضو فعال شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، عضویت دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در سامانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (Labsnet)، به وضعیت فعال ارتقاء یافت.

دکتر حکیمه علومی مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی با اعلام این خبر اظهار داشت: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران باهدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، از ابتدای تیرماه سال 1393 فعالیت خود را آغاز نموده است و آزمایشگاه‌های فعال در این شبکه از سرفصل‌های حمایتی آن شبکه برخوردار می‌شوند. به‌منظور حمایت از آزمایشگاه‌های فعال و تشویق مراکز عضو به استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت‌های تجهیزاتی خود، افزایش بهره‌وری از سرمایه‌های آزمایشگاهی کشور و تسهیل انتقال دانش و تجارب آزمایشگاهی، این شبکه دستورالعمل حمایت از مراکز عضو را تدوین و اجرائی نموده است.

مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه تصریح کرد: شبکه آزمایشگاهی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هرسال اعتبارات و خدمات ویژه‌ای را برای اعضای باشگاه مشتریان خود در نظر می‌گیرد. این شبکه آزمایشگاهی در سال جاری هم برای حمایت از پژوهش‌های آزمایشگاهی در کشور اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته است که یکی از موارد ارائه 40 میلیون ریال یارانه با تخفیف 50 درصد به اعضای هیأت‌علمی سراسر کشور برای نیمسال اول 1401 می‌باشد.

وی در ادامه اعلام کرد: اعضای هیأت‌علمی دانشگاه هم می‌توانند جهت استفاده از اعتبار فصل بهار و تابستان سال 1401 تا پایان شهریورماه در سامانه Labsnet ثبت‌نام نماید.

دکتر علومی با اشاره به حوزه خدمات این شبکه اذعان داشت: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در این شبکه در حوزه‌های ذیل عضویت فعال دارد.

- فنی و مهندسی: (آزمایشگاه‌های مواد و متالورژی، برق و الکترونیک و انرژی، سنجش‌ازدور)

- محیط‌زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی: (آزمایشگاه‌های تنوع زیستی)

- زیست‌فناوری: (آزمایشگاه شیمی، بیوتکنولوژی گیاهی و جانوری)

- فناوری نانو: (آزمایشگاه نانو)

شایان‌ذکر است بر اساس دستورالعمل حمایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران از مراکز عضو سرفصل‌های حمایتی این شبکه شامل موارد ذیل می‌باشد:

- حمایت از تعمیر و نگهداری، ارتقا،، کالیبراسیون و تأمین قطعات برای تجهیزات موجود

- حمایت از برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و یا حضور کارشناسان مراکز در این دوره‌ها

- حمایت از ایجاد و فعالیت کارگروه‌های تخصصی دستگاهی به‌منظور ایجاد جریان دانش و ارتقای توانمندی کارشناسان

- حمایت از اخذ اعتبارنامه استاندارد ISO/IEC17025 توسط مراکز عضو شبکه

- حمایت از پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی تولید داخل کشور

- حمایت از خرید تجهیزات آزمایشگاهی داخلی و خارجی

 


٠٩:١٨ - سه شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠١    /    عدد : ٣١٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج