چاپ        ارسال به دوست

دکتر حسین محبی سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در نشست هم‌اندیشی آغاز سال تحصیلی، تأکید کرد:

ارتقاء سطح کیفی آموزش مجازی با مشارکت دانشجویان میسر می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در راستای برنامه‌ریزی جهت بهبود و ارتقاء سطح کیفی آموزش و پژوهش نشست هم‌اندیشی با حضور سرپرست دانشگاه و اعضای هیئت‌علمی طی روزهای 18 و 19 شهریورماه سال جاری به‌صورت برخط برگزار شد.

دکتر حسین محبی سرپرست دانشگاه در این نشست ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و خوش‌آمد گویی، اظهار داشت: این نشست‌ها به‌منظور تبادل‌نظر و برنامه‌ریزی در راستای ارتقاء سطح کیفی آموزش و پژوهش در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و همچنین با توجه به شرایط کنونی و عدم امکان برگزاری آموزش حضوری و بحث پیرامون بهبود سطح کیفی آموزش مجازی، تشکیل‌شده است.

دکتر محبی با اشاره به ماهیت آموزش مجازی و تشریح مزایای آن و توجه به این نکته که در این روش امکان انجام یکسری فعالیت‌های آموزش حضوری میسر نمی‌باشد؛ بهره‌گیری از توان علمی و مشارکت دانشجویان را در کنار سایر ابزارهای مرتبط آموزشی حائز اهمیت دانست.

وی در ادامه اظهار داشت: عناوین پایان‌نامه‌های دانشجوی باید به‌گونه‌ای انتخاب شود که ماهیت کاربردی داشته و در جهت رفع نیازهای صنعت و جامعه تدوین شوند.

سرپرست دانشگاه با تأکید بر بازنگری رشته‌های آموزشی و اینکه برای برخی رشته‌ها دیگر متقاضی وجود ندارد؛ انجام کارگروهی و راه‌اندازی رشته‌های بین‌رشته‌ای و همچنین ارائه سرفصل‌های جدید برای دروس را راهکاری مؤثر در بالا بردن سطح آموزش برشمرد.

توجه به انجام طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی بیرونی در راستای تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه، برگزاری سمینارهای علمی و کارگاه‌های آموزشی در سطح بین‌المللی به‌صورت مجازی از دیگر مواردی بود که دکتر محبی خواستار در اولویت قرار دادن آن‌ها شد.

وی همچنین عنوان کرد با توجه به ساختار تشکیلاتی مجموعه که علاوه بر حوزه آموزش، دو حوزه پژوهش و فناوری را هم شامل می‌شود. تأکید کرد: به پتانسیل پارک علم و فناوری باید توجه ویژه‌ای داشت و دانشجویان را با مباحث کارآفرینی آشنا نمود و آن‌ها را در تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان یاری کرد.

دکتر محبی تأکید کرد: بهره‌گیری از توان و نیروی بالقوه دانشجویان در امر آموزش و انجام طرح‌های تحقیقاتی و مشارکت دادن آن‌ها در بحث‌های علمی می‌تواند باعث ایجاد انگیزه شود و بانشاط و روحیه‌ای بهتر دوران تحصیل را به پایان رسانند و در آینده به‌عنوان یک فرد خلاق و توانمند در جامعه حضور پیدا کنند و از توان علمی خود به بهترین نحو استفاده نمایند.

وی در پایان سخنانش گفت: برگزاری یک چنین نشست‌هایی در جهت رسیدن به اهداف آموزش عالی مؤثر می‌باشند و خواستار برگزاری این جلسات با حضور دانشجویان شد.

گفتنی است در این نشست، بحث و تبادل‌نظر با حضور دکتر حسین محبی صورت پذیرفت و سؤالات و پیشنهادات از سوی اعضای هیئت‌علمی پیرامون دستور کار جلسه مطرح شد.

 


١١:٣٨ - يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٢٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٨٣١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج