چاپ        ارسال به دوست

به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزار شد؛

گردهمایی گیاهان دارویی استان کرمان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، گردهمایی گیاهان دارویی به‌منظور بررسی و شناسایی مسائل و چالش‌های حوزه گیاهان دارویی، با حضور رئیس انجمن گیاهان داروئی ایران، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان و رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی، به‌صورت برخط برگزار شد

دکتر امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه در ابتدای این آئین ضمن تبریک سال نو و خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان به‌ویژه دکتر محمدباقر رضایی سخنران ویژه گردهمایی و رئیس انجمن گیاهان داروئی کشور، عنوان کرد: استان کرمان، ازنظر پوشش و تنوع گیاهان دارویی بسیار غنی بوده و تصریح کرد: بایستی با برنامه‌ریزی صحیح بتوانیم در توسعه و رشد این صنعت گام‌های مؤثری برداریم.

وی افزود در همین راستا دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته باهدف بررسی و شناسایی مسائل و چالش‌های مربوط به صنعت گیاهان دارویی، ارائه راهکارهای مناسب برای رشد،  توسعه و همچنین ساماندهی نحوه صادرات محصولات، اقدام به برگزاری این گردهمایی نمود.

دکتر باقی زاده با تشریح امکانات و تجهیزات دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و اشاره به حضور محققین مجرب در زمینه گیاهان دارویی دراین مجموعه علمی، خاطرنشان کرد: این دانشگاه از تحقیقات و ایده‌های هدفمند و برنامه محور در این حوزه حمایت خواهد کرد.

رئیس پژوهشگاه حضور فعال فناوران و صاحبان ایده را در راستای تحقق ارتقاء جایگاه صنعت گیاهان دارویی در کشور حائز اهمیت دانست.

در ادامه این آئین، اقدامات انجام‌شده در سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، توسط شرکت‌کنندگان ارائه شد و همچنین پیرامون موضوعاتی ازجمله اهمیت گیاهان دارویی در درمان بیماران سرطانی، تدوین سند گیاهان دارویی، اشتغال‌زایی و راهکارهای جلوگیری از انقراض بعضی از گونه‌های گیاهی، بحث و تبادل‌نظر صورت پذیرفت.

دکتر رضایی در ادامه نشست در خصوص مباحث مطرح‌شده، ضمن بیان تحقیقات صورت پذیرفته در زمینه گیاهان دارویی در کل کشور بر انجام تحقیق و پژوهش بر روی یک‌گونه گیاهی به‌صورت کار گروهی و همچنین یکپارچه نمودن نتایج، در جهت پیشرفت و توسعه این صنعت تأکید نمود.

برگزاری سخنرانی علمی با موضوع: گیاهان دارویی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی، توسط دکتر رضایی از دیگر برنامه‌هایی بود؛ که در این آئین انجام گردید.

گفتنی است این گردهمایی به دلیل محدودیت‌های اعمال‌شده به‌واسطه شیوع ویروس کرونا، با حضور جمعی از اعضای ستاد گیاهان دارویی و با استقبال حدود 250 نفر از محققین و صاحب‌نظران این حوزه از سراسر کشور، به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، روز گذشته، مورخ 23 فرودین ماه 1400، به‌صورت برخط برگزار شد

 

 


١١:١٣ - سه شنبه ٢٤ فروردين ١٤٠٠    /    عدد : ٢٥٧٣    /    تعداد نمایش : ٩٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج