چاپ        ارسال به دوست

در نشستی به مناسبت سالروز بزرگداشت "حکیم جرجانی" و روز ملی آزمایشگاه صورت پذیرفت

تجلیل از کارشناسان آزمایشگاه های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته

به مناسبت سالروز بزرگداشت "حکیم جرجانی" و روز ملی آزمایشگاه، نشستی با حضور رئیس پژوهشگاه، معاون اداری و مالی دانشگاه، معاون پژوهش و فناوری و مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه، رئیس دانشکده شیمی و مهندسی شیمی و روسای پژوهشکده های مواد و علوم محیطی و کارشناسان آزمایشگاه های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در مرکز همایشها برگزار شد.

دکتر امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه  در این نشست ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک روز ملی آزمایشگاه به همه فعالین این حوزه گفت: فضاها و امکانات آزمایشگاهی یکی از بخش‌های مهم در دانشگاه‌ها بوده و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات از سوی کارشناسان آزمایشگاه ها در پیشبرد اهداف پژوهشی دانشگاه حائز اهمیت می باشد.

در ادامه رئیس پژوهشگاه با اشاره به موارد مطرح شده از سوی کارشناسان در سال گذشته عنوان کرد درخواست های اعلان شده از جمله بررسی ضریب سختی کار، جبران کمبود نیروی انسانی در آزمایشگاهها و ترمیم اضافه کاری کارشناسان در دستور کار قرار گرفته است.

وی ضمن اعلام بهبود وضعیت دانشگاه در شبکه شاعا و شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی از کارشناسان خواست تا با  تلاش بیشتر و ارائه گزارشات مناسب در ارتقاء آن کوشا باشند.

دکتر باقی زاده با اشاره به حجم کاری زیاد در آزمایشگاها و کمبود نیروی انسانی متخصص، ضمن تاکید بر ارتقائ کمی و کیفی و ضرورت تسریع در روند خدمات رسانی به مراجعین خواستار استفاده از همکاری دانشجویان درانجام امور مربوط به آزمایشگاه ها شد.

دکتر حکیمه علومی مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه، در این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند فعایت های انجام شده در حوزه آزمایشگاهی دانشگاه در یک سال گذشته، عنوان کرد: اعتبارات پژوهشی وزارت علوم بر مبنای گزارشات ارسالی دانشگاه ها در نظر گرفته می شود و خواستار تلاش بیشتر کارشناسان در این زمینه شد.

وی در ادامه  با اشاره به ضرورت استاندارد سازی آزمایشگاه ها و هزینه بالای خرید تجهیزات بر اولویت قراردادن تعمیرات تاکید کرد.

در ادامه این نشست کارشناسان نقطه نظرات، مسائل و مشکلات را مطرح نمودند و پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مطرح شده، دکتر باقی زاده خاطر نشان کرد: در چارچوب قوانین و مقررات دانشگاه و در حد امکان موضوعات پیگیری و در صدد رفع آنها بر خواهیم آمد.

گفتنی است در پایان این نشست با اهدا لوح از کارشناسان آزمایشگاه ها تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، تألیف ذخیره خوارزمشاهی که شامل مهمترین مباحث و مطالب پزشکی به صورتی جامع و قابل فهم است موجب شد تا حکیم جرجانی مکتب ملی فارسی نویسی را بنیان گذاری کند. تحقیقات گسترده این حکیم درباره خون و مایعات بدن در راستای تشخیص انواع بیماری‌ها، سالروز تولد او را در تقویم ایران به روز آزمایشگاه و علوم آزمایشگاهی اختصاص داد.

 


١١:٣٨ - شنبه ١٧ ارديبهشت ١٤٠١    /    عدد : ٣١٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج