چاپ        ارسال به دوست

رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی تصریح کرد؛

لزوم‌ سیاستگذاری مدیریت منابع آبی در حوزه کشاورزی


دکتر امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی با تاکید بر سیاستگذاریدر حوزه کشاورزی؛ استفاده از روشهای نوین آبیاری را ضروری دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر باقی زاده که در جلسه کمیته کشاورزی، آب و محیط زیست به عنوان نماینده دانشگاه سخن می گفتاستفاده از کنتور های هوشمند آب، اجرای طرح های آبخیزداری را نیز پیشنهاد داد.
همچنین توجه و حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه های کشاورزی و محیط زیست و ایجاد شرکت های جدید در این زمینه از دیگر مواردی بود که توسط رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی مورد بحث قرارگرفت. 
به گفته دکتر باقی زاده در راستای عملیاتی نمودن شعار سال 1401 با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین و استفاده حداکثری از ظرفیت های فکری و دانشی استان برای پیشبرد اهداف و برنامه ها در این زمینه، جلسه کمیته کشاورزی، آب و محیط زیست، ذیل شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با حضور مسئولین مربوطه در بخش های دولتی و خصوصی در این حوزه برگزار گردید. 
در این جلسه دکتر خیراندیش رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به تشریح وظایف و نحوه عملکرد این کمیته پرداخت. در ادامه سایر اعضا کمیته به اظهار نظر در مورد موضوعات مهم کشاورزی استان، کمبود منابع آبی و ضرورت حفظ محیط زیست پرداختند.
در پایان جمع بندی موضوع توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی و نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با تأکید بر تعیین اولویت ها در اسرع وقت صورت گرفت و مقرر شد اولویت های لازم برای فازهای مطالعاتی و اجرایی از طرف دستگاه های مربوطه اعلام گردد و امکان ارائه پروژه های مناسب واقدامات لازم از طرف دانشگاه ها و موسسات پژوهشی وشرکت های دانش بنیان فراهم شود. 


١٦:٥٤ - جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١    /    عدد : ٣٢٩١    /    تعداد نمایش : ١٧٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج