چاپ        ارسال به دوست

رییس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی خبرداد:

برگزاری کارگاه آموزشی"نقش واحد تحقیق و توسعه" در توسعه صنایع

دکتر مسعود ترکزاده ماهانی گفت: کارگاه آموزشی نقش "واحد تحقیق و توسعه" در توسعه صنایع توسط واحد ارتباط با صنعت دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در کلینیک آموزش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان برگزارشد.

رییس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی با اعلام این خبر افزود: در کارگاه آموزشی  نقش واحد "تحقیق و توسعه" (D&R) در توسعه صنایع  جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت­های صنعتی و دانش بنیان شرکت کردند.

به گفته دکتر ترکزاده ماهانی در این کارگاه موضوعاتی شامل: سطوح مختلف فعالیت­های پژوهشی و فناوری؛ تکنولوژی و R&D، نسل­های مختلف و روش کلی ارزیابی R&D، استانداردگذاری و استاندارد سازی، انواع ساختارهای واحدهای R&D، تفاوت مدیریت تحقیقات و توسعه و روش­های سازمانی اکتساب خارجی تکنولوژی توسط دکتر مسعود رضایی زاده مدیر واحد ارتباط با صنعت دانشگاه ارائه شد.

وی عنوان کرد: پیرو تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی فی مابین دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و "سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان"، "کلینیک آموزش و فناوری" راه اندازی شد.

دکتر ترکزاده ماهانی گفت: این ایده یک الگوی جدید برای ارتباط صنعت و دانشگاه است و برای اولین بار در کشور در حال اجرا است.رییس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی هدف از راه اندازی کلیلنیک یادشده را توسعه روابط مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی و واحدهای صنعتی و افزایش صادرات محصولات دانش­ بنیان عنوان کرد

دکتر ترکزاده ماهانی از کارگاه های  تکنیک­های فروش موفق در  رکود اقتصادی، تحقیقات بازاریابی و پیش بینی فروش و تقاضای بازار، برندسازی و  مدیریت استراتژیک برند، آشنایی با فرآیند استانداردسازی یافته­های پژوهشی و محصولات برای ارائه در کلینیک آموزش و فناوری نام برد.

به گفته وی، اصول و فنون مذاکرات تجاری، کمپین­های تبلیغاتی و ارتباطات یکپارچه بازاریابی، راهکارهای حضور موثر در نمایشگاه­ها با رویکرد توسعه کسب و کار و آشنایی با روش­های نوین جذب سرمایه­گذار از دیگر کارگاه های آموزشی تخصصی در نظر گرفته شده این مرکز هستند.

دکتر ترکزاده ماهانی استقبال رو به افزایش صنایع از این دوره­ ها را نشانه موفقیت این روش در ارتباط بین صنایع و دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد:  دفتر ارتباط با صنعت از نظرات و همکاری اعضا هیات علمی در برگزاری و توسعه بیشتر فعالیت های "کلینیک آموزش و فناوری"  استقبال می­ کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، کارگاه یادشده پنجشنبه 13 مهر  در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان برگزار شد.

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در ۲۷ کیلومتری شهر کرمان و در انتهای هفت باغ علوی و نزدیک شهر تاریخی ماهان واقع است.

 


 


٠٩:١١ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٣٩    /    تعداد نمایش : ٨٤٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج