چاپ        ارسال به دوست

رییس کتابخانه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته:

رییس کتابخانه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان از وجود21 هزار و 535 جلد کتاب در کتابخانه این دانشگاه خبر داد که  15 هزار و 415جلد از آنها بروز و لاتین است.

 مهدیه حسنخانی افزود: در بخش مرجع  کتابخانه یک هزار و 455 عنوان پایان نامه درسطح کارشناسی ارشد و دکتری  و 167 گزارش طرح  پژوهشی نگهداری می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه وی از تخصصی بودن، تناسب با نیازهای آموزشی و پژوهشی استادان و دانشجویان و بروز بودن کتاب های لاتین به عنوان مهم ترین ویژگی های کتابخانه دانشگاه نام برد و آن را عامل استقبال دانشجویان، استادان و پژوهشگران سایر دانشگاه ها و حتی استان های همجوار از  این کتابخانه دانست.

حسنخانی گفت: سالن های مطالعه و سیستم نرم افزاری با قابلیت جستجو و رزرو تحت وب از طریق سایت دانشگاه، قابلیت اتصال آسان به پایگاههای اطلاعاتی و کتابخانه دیجیتال و خدمات تامین مدرک از پایگاه های اطلاعاتی معتبر و لاتین  از خدماتی است که در کنار  دسترسی آسان به "وای فای" (wifi)،  به مراجعان داده می شود.

وی تصریح کرد: به دلیل عضویت این کتابخانه در دو طرح امین (امانت بین کتابخانه ای) و غدیر(عضویت فراگیر کتابخانه ها)، استفاده از خدمات سایر کتابخانه های دانشگاهی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز تسهیل شده است.

همچنین رییس کتابخانه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به فعالیت شورای چاپ و نشر دانشگاه زیر نظر کتابخانه از سال 1389 اشاره و اظهار کرد: تاکنون پس از بررسی 22  متن کتاب پیشنهادی به شورا،  9 عنوان  کتاب به چاپ رسیده است. وی افزود: بررسی  کتاب های پیشنهادی جدید نیز در دستور کار قرار دارد.

به گفته حسنخانی  2 عنوان مجله علمی، تخصصی به زبان انگلیسی نیز  در زمینه گیاهان دارویی و سیستم های هوشمند به صورت الکترونیکی از سوی دانشگاه در حال انتشار است.

به گزارش روابط عمومی، کتابخانه دانشگاه در سال 1373 به عنوان کتابخانه مرکز بین المللی  علوم و تکنولوژی پیشرفته فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1380  مجموعه منابع کتابخانه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به دانشگاه انتقال یافت و در حال حاضر کتابخانه به عنوان کتابخانه مرکزی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته فعالیت می کند.

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در ۲۷ کیلومتری شهر کرمان و در انتهای هفت باغ علوی و نزدیک شهر تاریخی ماهان واقع است.


٠٩:١١ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٤٠    /    تعداد نمایش : ١٠١٧٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج